Fémnyomás
Ez a forgástestekből felépülő díszmű kialakult technikája. Az elkészítendő forgástest mintájának kiesztergálása az első feladat. A minta anyaga lehet: fa, fém, műanyag stb.
A kiválasztott fémlemezből (horgany, réz, alumínium stb.) körollóval kört kell kivágni. A középpontban felfogott mintát, illetve az előzőekben kellőképpen kilágyított fémlemezt a mintára kasírozzuk. (A lágyítást esetenként többször is el kell végezni.)
Az esetek többségében a forgástestek formájának felét tudjuk csak ily módon elkészíteni (félgömb, féltórusz stb.), mert a mintáról való levétel problémát okozna. A nagyobb gyakorlattal rendelkező fémnyomó mesterek azonban képesek olyan mintát készíteni, amely egy csapszeg kihúzásával a minta beroggyan, szétesik és ezáltal például egy háromnegyed gömbalakot is fémnyomhatunk. Az így elkészült és fémnyomott forgástestek összeállításából, forrasztásából alakulhatnak ki a kívánt vázák, csúcsdíszek stb. A felület tisztítása az összeillesztetések csiszolása után alkalmas a helyszíni szerelésre a díszmű. A helyszíni beszabás és felerősítés után a díszműbádogos elem víztelenítéséről is gondoskodni kell.